Akce

UPLYNULÉ AKCE:

21. 9. 2019 - SVATOVÁCLAVSKÝ FOTBÁLEK AMATÉRŮ

V sobotu 21. září 2019 jsme uspořádali v pořadí již 11. ročník fotbalového turnaje s názvem Svatováclavský fotbálek amatérů. Jako tradičně se uskutečnil na víceúčelovém hřišti v Poříčí za příjemného teplého a slunečného počasí s nádechem započatého podzimu.

Oproti loňskému roku, kdy do turnaje nastoupilo historicky nejvíce týmů, jsme se letos museli naopak „spokojit“ s historicky nejmenším počtem týmů, a to 4. Nicméně ani tento fakt nás neodradil od toho, abychom turnaj uspořádali, jelikož má svou tradici a pevné místo v kalendáři Sportovního klubu i obce a jak se lidově říká – není každý den posvícení.

V 10:00 hod přivítal předseda klubu Jiří Bartoš týmy Mladíci s kapitánem Fandou Bartošem, Vamos team s kapitánem Jakubem Kladivou, Bříza team s kapitánem Lukášem Pechancem a Kalamita s kapitánem Pavlem Havlíkem. Za daného počtu týmů nezbývalo nic jiného než hrát systémem každý s každým na dvě kola.

Po 12ti odehraných zápasech a vyhodnocení turnaje se na 4. místě umístil tým Mladíci, kde nejvíce gólů nastřílel kapitán Fanda Bartoš. Bronzovou příčku z turnaje si odnesl Bříza team s nejlepším střelcem celého turnaje Vojtou Lněničkou, který poslal do branek soupeřů celkem 9 gólů. Stříbro vybojoval Vamos team, kde si každý hráč dal alespoň jednu branku a vítězem turnaje se stal tým Kalamita, kde shodně nastříleli 4 branky Petr Vajrauch a Vojtěch Havlík. Nejlepším brankářem byl vyhodnocen Eman Hanyk z týmu Mladíci, který toto prvenství se svými spoluhráči náležitě oslavil.

První poděkování směřuji p. Stanislavovi Šinkorovi z Horního Újezdu, který všechny zápasy spravedlivě odpískal a my si velice vážíme toho, že tak činí již několik let.  Dále děkuji všem hráčům za účast a všem členům sportovního klubu, kteří obětovali svůj volný čas a pomohli s organizací a zajištěním hladkého průběhu turnaje.

Věříme, že příští rok bude do počtu přihlášených týmů o kousek veselejší a těšíme se na 12. ročník fotbálku, který se uskuteční v sobotu 26. září 2020, na který vás srdečně zveme.

2. TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2019

V sobotu 16. 3. 2019 se v salonku Kulturního domu sešli účastníci druhého kola pátého ročníku turnaje ve stolním tenise. Klání se tentokráte zúčastnilo 18 hráčů, které jsme rozdělili do dvou skupin.
I tentokrát jsme hráli systémem každý s každým, který se nám osvědčil v předcho-zích dvou kolech. Prvních pět hráčů z každé skupiny postoupilo do finálové skupiny a zbylí hráči si to rozdali o umístění.
Finálovou část nejlépe zvládl Kamil Kárský, za ním se umístili Honza Bartoš a Jakub Kla-diva. Skupinu o umístění vyhrál Ondra Cha-dima z Budislavi. Na závěr jsme taktéž ocenili dvě mladá děvčata - Míšu Kladivovou a Elišku Pechancovou, které našly dostatek odvahy, aby se turnaje zúčastnily. Nejstarším účastníkem byl Karel Remeš z Pardubic, který se umístil na krásném sedmém místě.
Je velmi potěšitelné, že se nám do turnajů hlásí stále nové tváře, které zvyšují konkurenci. Doufáme, že tento trend bude pokračovat a my budeme nuceni zápasy hrát na více stolech a třeba na sále.
Tímto bychom chtěli pozvat hráče na počátek příštího roku, kdy uspořádáme již šestý ročník. Sportovní klub tou-to cestou děkuje všem hráčům za účast a každému za jakoukoliv snahu pomoci s organizací.

 

TURNAJ DONA BOSCA

V sobotu 9. února 2019 se v Lubné na Skalce uskutečnil 16. ročník florbalového turnaje Dona Boska. Mezi velkou konkurenci o dalších 15 týmech se vydal i náš tým s názvem Players Poříčí ve složení Láďa Kmošek, Lukáš Vojtíšek, František Vostřel ml., Jakub Kladiva, Eman Hanyk ml., Fanda Bartoš, Honza Pechanec.

Se dvěma prohrami s týmy Aquafield B (1:5), Warriors (0:4) a jednou výhrou s týmem Kobylisy (6:0) sice skončili ve skupině na 3. místě a ze skupiny nepostoupili, ale uznání a poděkování jim patří za reprezentaci našeho sportovního klubu, potažmo obce celé.

Kluci si vedli velmi slušně. Po jedné výhře s FBC Orel Boskovice (2:1), jedné prohře s RH Náchod (0:6) a jed-né remíze s Borci z Újezda (1:1) v základní skupině se probojovali do čtvrtfinále, kde však týmu Psojedy podlehli 2:6. Umístili se tedy na 5. – 8. místě z 16ti přihlášených týmů, což je velmi pěkný výsledek.

Klukům patří velké poděkování za reprezentaci a přeji mnoho úspěchů i v dalším roce.

 
1. TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2019

V sobotu 5. ledna 2019 jsme uspořádali již pátý ročník turnaje ve stolním tenise. Zápo-lení se zúčastnilo 16 hráčů, které jsme roz-dělili do dvou skupin. První čtyři soutěžící postoupili do finálové skupiny a zbylí hráči si zahráli ve skupině o 9. až 16. místo.
S celým turnajem se nejlépe vypořádal Ka-mil Kárský, který nepoznal hořkost porážky a se ztrátou pouze jediného setu celé klání ovládl. Na druhém místě skončil Mirek Cha-dima z Horního Újezdu a na třetím místě se umístil Jakub Kladiva. Skupinu o 9. až 16. místo ovládl Jirka Boštík ze Zrnětína.
Velmi nás těší, že každé kolo turnaje dokáže nabídnout nějakého nového hráče. Protento-krát to byli tři hráči z Budislavi nebo Jirka Krejčí z Poříčí, který přes počáteční skepsi obsadil krásné šesté místo. Další nováček Štěpán Lněnička obsadil místo sedmé.
Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další boje.

10. ROČNÍK SVATOVÁCLAVSKÉHO FOTBÁLKU AMATÉRŮ - OHLÉDNUTÍ

28. září 2018 - den po svátku sv. Václava, se uskutečnil jubilejní 10. ročník Svatováclavského fotbálku amatérů, který má v kalendáři Sportovního klubu Poříčí, potažmo samotné obce, své pevné místo a každoročně se koná kolem svátku sv. Václava – od toho jeho název.

Jsem ráda, že se Sportovnímu klubu Poříčí podařilo udržet tuto tradici a proto mi dovolte krátké ohlédnutí do historie tohoto turnaje.

Kolektivní myšlenka uspořádat fotbalový turnaj vznikla na členské schůzi Sportovního klubu v r. 2009. Tuto myšlenku podpořil i fakt, že bylo v r. 2008 v Poříčí vystavěno víceúčelové hřiště, takže byl hned o důvod více začít ho využívat.

Vůbec poprvé se fotbalový turnaj uskutečnil 24. října 2009 na víceúčelovém hřišti v Poříčí, kde se odehrává dodnes. Podle zápisu v naší kronice, kterou vedeme od vzniku klubu v r. 2006, se tehdy zúčastnily turnaje jen 4 týmy, pravděpodobně jenom z naší obce, a to Pošťák a spol., 2,7 promile, FC Otakar Polička a Poříčští ostrostřelci. Některé z těchto „zakládajících“ týmů se účastní turnaje až dodnes. Vítězem prvního ročníku turnaje se stali Poříčští ostrostřelci.

O turnajích v r. 2010 a 2011 je bohužel v kronice uvedena jen krátká informace, že turnaje se podruhé a potřetí uskutečnily.

Počtvrté se fotbálek konal 15. 9. 2012. Tehdy se turnaje zúčastnilo 5 týmů, a to KK – Keňan (vítěz turnaje), druzí byli Poříčští ostrostřelci, třetí místo obsadil tým 2,7 promile, bramborová příčka náležela Pošťákovi a spol. a Stará garda byla pátá. Nejlepším brankařem byl vyhlášen Josef Němec a nejlepším střelcem František Jána ml.

O turnaji v r. 2013 je opět jen krátká zmínka, a to že se turnaj konal 28. září. V tento rok se totiž náš florbalový tým stal mistrem Amatérské florbalové ligy 2012 – 2013. V tu dobu všichni žijí tímto krásným vítězstvím a tak nebyl asi čas psát o fotbálku :-D .

V sobotu 27. 9. 2014 se odehrál 6. ročník fotbálku se zúčastněnými 7 mužstvy i s hráči z obcí Budislav, Horní a Dolní Újezd, Čistá, Jarošov, Makov, Vidlatá Seč a Nová Ves. Umístění: 7. místo – All stars (nejmladší tým), 6. místo – For fun, 5. místo – Poříčští ostrostřelci, 4. místo – Mojkyho partička, 3. místo – Avengers, 2. místo – Zrnětín :-) , 1. místo – No name. Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Eman „mánek“ Hanyk z All stars a nejvíce branek nastřílel Vojta Lněnička z No Name.

Do sedmého ročník turnaje dne 12. 9. 2015 se nám přihlásil zas o jeden tým více, tedy 8. Tehdy poprvé se nehrál systém hry každý s každým, ale týmy byly rozlosovány do skupin. Umístění: 8. místo – Poříčští ostrostřelci, 7. místo – Kalamita, 6. místo – Sportovní nadšenci Budislav, 5. místo – 2,7 promile, 4. místo – For fun, 3. místo – Fbkčka (Lubná+Sebranice), 2. místo – Bad Boys, 1. místo – Promovaní inženýři. Nejlepším gólmanem vyhlášen Lukáš Bednář (FBkčka) a nejlepším střelcem Mára Kusý z Bad Boys.

Po osmé se turnaj uskutečnil v sobotu 24. 9. 2016, opět s 8 týmy, nicméně jeden tým nakonec vůbec nedorazil, takže se na poslední chvíli měnil systém turnaje na každý s každým. Nejlepší brankář byl Jiří Zindulka z Vamos teamu, nejvíce branek nastřílel Petr Malý z týmu Potrats. Umístění: 7. místo – Kalamita, 6. místo – Břízovy kobyly, 5 místo – Promovaní inženýři, 4. místo – Vamos team, 3. místo – Jarošov, 2. místo – Potrats, 1. místo – 2,7 promile.

Zatím předposlední turnaj se uskutečnil v minulém roce v sobotu 30. září 2017. Byl to bohužel slabší ročník s 5 týmy a systémem hry každý s každým. Vítězem turnaje se stal místní Bříza team, který neokusil hořkost porážky. Z druhého místa se radoval tým Kalamita, třetí skončil Vamos team, bramborová příčka náležela SDH Desná a poslední skončil tým mladších a dorostenců Vyšehrad. Dle rozhodčích předvedl nejlepší brankářský výsledek Pavel Drobný z Bříza teamu a nejvíce branek do sítě soupeřů poslal Honza Kmošek, rovněž z Bříza teamu. Poprvé se turnaj uskutečnil za finanční podpory Pardubického kraje.

O každém turnaji je v kronice zmínka, že se nesl v přátelské atmosféře a panovala dobrá nálada. Snažíme se do každého turnaje vnést jistý nadhled; jde především o to si zahrát fotbal než za každou cenu se hnát za vítězstvím, nicméně zdravá soutěživost v tu chvíli dřímá asi v každém hráči.

A dostali jsme se až do letošního jubilejního ročníku turnaje, který se uskutečnil v sobotu 29. září 2018 a do kterého se nám přihlásilo prozatím nejvíce týmů – 9, což nás velmi těší. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin. Po odehrání základních zápasů se dále hrálo semifinále, finále, zápas o 3. 5. i 7. místo. Jsme velmi rádi, že si přišli zahrát nejenom místní, ale že do naší obce opět zavítali hráči z bližšího i širšího okolí, a to z Budislavi, Desné, Horního i Dolního Újezdu, Osíku, Sebranic, Trstěnice, Čisté, Litomyšle, Bučiny a Němčic.

S turnajem jsme začínali krátce po poledni, za příjemného polojasného počasí a přijatelné teploty. K dispozici byl jako každý rok občerstvovací stánek, ve kterém se našlo na ukojení hladu a uhasení žízně pro každého něco. Začínající podzim byl však hlavně v podvečerních hodinách hodně znát a tak se poslední zápasy dohrávaly již téměř za tmy a nižších teplot.

Protože na turnaj od 20:00 hod navazovala v kulturním domě taneční zábava, přesunuli jsme vyhlášení výsledků turnaje právě tam.

O turnaji pohovořil a slovem po celý den provázel předseda Emanuel Hanyk, za což mu velmi děkuji.

Výsledky letošního turnaje jsou následující. Někdo skončit poslední musel a tak doufám, že  9. místo si příliš nebrali Kojoti s kapitánem Olinem Hánou. Tomuto nejmladšímu týmu patří velké poděkování a uznání za to, že měli odvahu se postavit mnohem starším a zkušenějším hráčům. O příčku před nimi, na 8. místě, se umístili rovněž mladíci v čele s Františkem Bartošem ml., kteří si říkali Spartak Poříčí. Na 7. místě se umístili Poříčští ostrostřelci, které můžeme bez pochyb nazvat jakýmisi matadory soutěže, ač v obměňovaném složení, ale vždy s kapitánem Romanem Kovářem st. . Jdeme dále, 6. příčku vybojoval místní Bříza team, v čele s kapitánem Radkem Dvořákem a manažerem Jirkou Bartošem, který je z povzdálí pozoroval od udírny. Sousední tým SDH Desná s kapitánem Dušanem Flídrem si z turnaje odvezl 5. místo. Na bramborové pozici skončil Vamos team, s kapitánem Václavem Severou ml. . A konečně pomyslná bedna! Bronz si z turnaje odnesl tým v čele s Lukášem Bartošem - 2,7 promile, který je s tímto turnajem také velmi spjat. Ve finále si to rozdaly týmy Kalamita a Kojoti, přičemž úspěšnější byla Kalamita s kapitánem Pavlem Havlíkem, která se stala vítězem turnaje. Myslím, že pro nováčky turnaje – Kopřivy – v čele s Filipem Burešem, byla stříbrná příčka velmi pěkným umístěním.

Tradicí turnaje je rovněž vyhlášení nejlepšího gólmana a nejlepšího střelce turnaje. Proto bylo na rozhodčích Standovi Šinkorovi a Kamilu Kárskému, aby vybrali z řad gólmanů toho, který podle nich předvedl nejlepší výkon. Ne vždy je to tak, že nejlepší gólman je ten z vítězného týmu, nicméně teď tomu tak bylo a tak byl Pavel Havlík, gólman a kapitán týmu Kalamita, vyhodnocen rozhodčími jako nejlepší z brankářů v turnaji. Rozhodčím Standovi a Kamilovi moc děkujeme za to, že si udělali čas tento náš turnaj objektivně a nestranně rozhodovat.

Předpokládalo se, že ocenění za nejlepšího střelce věnujeme tomu hráči, který nastřílí v turnaji nejvíce branek. Bohužel, v průběhu soutěže došlo k okolnosti, která nás přiměla k tomu toto ocenění udělit Matějovi Matouškovi z týmu Kopřivy, který si během turnaje přivodil zranění, kvůli němuž musel být převezen do nemocnice. Toto nás organizátory samozřejmě velmi mrzí. Jedním z našich největších přání je, aby nikdo při turnaji neutrpěl žádnou vážnější zdravotní újmu, nicméně všemu předejít opravdu nedokážeme.  Proto jsme toto ocenění s přáním brzkého zotavení věnovali právě jemu. Jsem moc ráda, že vám nyní mohu sdělit, že Matěj už je v pořádku, prý zdravý jako rybička.

Jak již bylo řečeno, po vyhlášení výsledků turnaje se pokračovalo v taneční zábavě, kterou doprovodila rocková skupina Quattro. Kdo přišel, určitě nelitoval, protože to byla famózní show!

Každému, kdo nás přišel podpořit, ať na turnaj či na zábavu, moc děkuji. Rovněž ze srdce děkuji paní radní Pardubického kraje Haně Štěpánové, pod jejíž záštitou se turnaj konal a která nás opět jako v minulém roce finančně podpořila. Této podpory si velice vážíme.

Doufám a věřím, že bude snaha z řad členů sportovního klubu tuto tradici udržet i do dalších let, nicméně je třeba zapojovat i mladší členy klubu, takže tímto je i vyzývám, aby našli odvahu a nebáli se v příštím roce se aktivně zapojit do organizace (a to nejen turnaje).

Velice si vážím práce všech členů, kteří pro sportovní klub, někteří v menší, někteří ve větší míře, podle svých možností, něco dělají a snaží se udržet tento spolek při životě, a to už pěkných 12 let. Děkuji obci Poříčí u Litomyšle za podporu a rovněž i všem, nečlenům - dobrovolníkům, kteří nám jakoukoliv měrou pomáhají.

Pokud se najdou tací, kteří budou mít chuť zorganizovat turnaj i v příštím roce, měl by se konat v sobotu 22. září 2019.

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde.